Nyní se nacházíte: Úvod > IT a bezpečnost > Bezpečnostní směrnice a politiky

bezpečnostní směrnice a politiky

Bezpečnost IT je postavena na 3 klíčových prvcích (metodika, infrastruktura a systémy). Prvotní je metodika bezpečnosti, která určuje, co a jak je třeba zabezpečit a definuje pravidla bezpečnosti. Metodika bezpečnosti vychází z bezpečnostních politik organizace. Z metodiky bezpečnosti pak mohou vznikout detailní podnikové směrnice, které přesně upravují chování zaměstnanců, jejich práva a odpovědnosti směrem k zabezpečení dat organizace.

Bezpečnostní směrnice a politiky je třeba chápat jako nutnost pro zajištění bezpečnosti dat. Žádný technický systém není schopen spolehlivě data ochránit a bezpečnost dat je vždy jen taková, jak "silný" je ten nejslabší článek ochrany. Pokud nejsou stanoveny politiky, sepsána metodika a neexistují směrnice pro bezpečnost, neexistuje systém, podle kterého by se bezpečnost zajistila a také není jasné, která data a na jaké úrovni zabezpečit.

Bezpečnostní politiky organizace:

Bezpečnostní politiky organizace chápeme jako základní rámec pro stanovení potřebných opatření zabezpečení dat firmy či organizace. Managemet ogranizace v nich definuje jaké jsou jeho priority, jaká data a jak dalece je potřebuje chránit, tím tedy určuje míru citlivosti dat.

Metodika bezpečnosti:

Jedná se o dokument, který na základě výsledků bezpečnostního auditu a v souladu s bezpečnostními politiky organizace přesně definuje jak budou chráněna data a jak budou nastaveny bezpečnostní systémy.

Podnikové bezpečnostní směrnice:

jsou to dokumenty, které na základě definic ochrany dat a nastavení systémů uvedených v metodice bezpečnosti přesně popisují práva, kompetence a odpovědnost jednotlivých zaměstnanců. Upravuje tak přesně jejich chování.

  Získejte zdarma hodinovou konzultaci na téma bezpečnostní směrnice a politiky!

     

  Vložte jméno, telefon a e-mail:

   
         
    Jméno a příjmení:      
    Telefon:
    E-mail:

Novinky

Konec podpory pro Windows server 2003!

Pro více informací klikněte ZDE.

Windows 10 zdarma!

Pro více informací o bezplatném přechodu na Windows 10 klikněte ZDE.

 

Nová pobočka v Olomouci!

Otevřeli jsme pro Vás novou pobočku v Olomouci. Více informací ZDE. 

Nejste spokojeni se službami vašeho správce sítě? Vyplňte své jméno a tel. číslo a my Vám zavoláme…

© 2011 ROOT, všechna práva vyhrazena
Tvorba www stránek: NETservis s.r.o.