Nyní se nacházíte: Úvod > Grafické systémy CAD

Grafické systémy CAD

Grafické systémy umožňují zhotovovat technickou dokumentaci a modelovat objekty. Dělí se na 2D systémy a 3D modeláře. Šíře využití je obrovská – od použití v konstrukčních kancelářích pro zhotovování projektové a výkresové dokumentace velkých investičních celků a strojního zařízení, přes projektování staveb až po zhotovení výkresové dokumentace pro výrobu náhradních dílů. Současně tyto systémy najdou své uplatnění při zhotovení situačních plánů a rozmístění nábytku, či strojního vybavení ve výrobě. Dalším oborem je profesionální vizualizace – jak ve stavebnictví, tak ve strojírenství. Systémy jsou podle svého posicování určeny jak pro každodenní práci konstruktérů a projektantů, tak pro technická oddělení a práci odborných asistentů.

CAD služby

 • Analýza nasazení CAD řešení – pomůžeme Vám analyzovat a optimalizovat potřeby Vaší organizace, které se týkají nasazení jednotlivých licencí CAD aplikací.
 • Návrh řešení a prodej kompletních grafických pracovišť (hardware + software).
 • Instalace, konzultace, podpora – odborně nainstalujeme jednotlivé licence CAD aplikací, zajistíme konsultace a technickou podporu, které vyplývají s používáním CAD aplikací.
 • Implementace CAD řešení, standardů a metodiky – naimplementujeme globální CAD řešení, včetně vnitropodnikových standardů a metodik.
 • Implementace správy výkresové dokumentace – naimplementujeme komplexní správu výkresové dokumentace ve Vaší společnosti.
 • Základní i nadstavbové školení – veškerá požadovaná školené zabezpečíme individuálně nebo ve školících učebnách.
 • Znalostní audity – provádíme znalostní audity pro potřeby vedení společnosti.
 • Licenční audity – licenční audity jsou důležité pro evidenci CAD licencí, aby nedošlo k porušování licenčních ujednání.

Strojírenství

 • AutoCAD Inventor
 • AutoCAD Inventor LT
 • AutoCAD Mechanical
 • AutoCAD Elektrice
 • Autodesk Inventor Publisher

Autodesk Inventor je ideální volbou pro uživatele programu AutoCAD, kteří chtějí rozšířit oblast svého působení o třetí rozměr při navrhování výrobků, digitálních prototypů a jich kontrolu pomoci pevnostní analýze. Tento program přináší komplexní integrovanou sadu nástrojů pro navrhování ve 3D a platových dílů, tvorbu výrobní dokumentace, vytváření rámových konstrukcí, potrubních a kabelových systémů a ověřování jejich funkčnosti. Autodesk Inventor ovšem zahrnuje také software pro správu a sdílení dokumentace a program AutoCAD Mechanical pro tvorbu 2D výkresů.

AutoCAD Mechanical představuje standardní řešení pro strojírenské navrhování ve 2D, které vyniká oproti obecné platformě AutoCAD vyšší mírou produktivity pro strojírenské konstruktéry. Tento program obsahuje řadu knihoven normalizovaných součástí a nástrojů pro automatizaci jednotlivých kroků v průběhu procesu tvorby 2D výrobního výkresu, kusovníků, který se tím výrazně urychlí.

AutoCAD Electrical optimalizován pro tvorbu a úpravu elektrických řídicích systémů. Obsahuje nástroje pro realizaci rychlého a přesného návrhu s výrazným podílem úspor nákladů. Aplikace AutoCAD Electrical je optimální produkt ke zvýšení produktivity, hlavně k tomu přispívají automatizované nástroje posílené komplexními knihovnami symbolů. Obsahuje nástroje pro realizaci rychlého a přesného návrhu řídicích systémů.

Autodesk Inventor Publisher software pro rychlou tvorbu efektní obchodně-technické dokumentace. Autodesk Inventor Publisher umožňuje bezproblémový import 3D modelů z různých CAD systémů, snadné vytvoření animačních sekvencí v různých stylech zobrazení a rychlý export do známých formátů bezpapírové dokumentace.

Architektura a stavebnictví

 • AutoCAD Revit
 • AutoCAD Architecture
 • CADKON – jednotlivé moduly

AutoCAD Revit výhodou softwaru AutoCAD® Revit® Architecture Suite je jeho bezkonkurenční flexibilita. Sloučením aplikací AutoCAD®, AutoCAD® Architecture a Autodesk® Revit® Architecture do jednoho, uceleného softwarového balíčku vám umožní postupně a v rámci vašich časových možností přejít k systému BIM – tvorbě informačního systému budovy a zároveň chránit své investice do softwaru, školení a návrhových dat.

AutoCAD Architecture je určen především architektům a stavebním inženýrům. Díky prostředí vycházejícím z AutoCADu a profesně zaměřeným nástrojům pro tvorbu stavebních výkresů je tvorba a práce na stavebních projektech mnohem přesnější a efektivnější. Formát DWG zajišťuje koordinovanou spolupráci mezi jednotlivými inženýry a stavebními projektanty. Integrované renderování scén pak dokáže vdechnout prezentacím Vašich návrhů život.

Geoprostorová data

 • AutoCAD Civil
 • AutoCAD MAP 3D
 • AutoCAD Raster Design

AutoCAD Civil 3D představuje komplexní produkt pro všechny projektanty, stavební inženýry či zeměměřiče. Jeho funkčnost zahrnuje nejenom tvorbu návrhů a výkresů, ale i integrovanou správu širokého spektra stavebních projektů, jako je projektování obytných zón, parkovišť, parcel, liniových a plošných staveb a další infrastruktury, jako vodovodních a kanalizačních sítí. Jádro, na kterém je AutoCAD Civil 3D postaven, dokáže inteligentně propojit návrh a produkční výkresy a ušetřit vám tak čas jinak potřebný k zanášení změn do návrhů a vyhodnocování jejich alternativních řešení.

AutoCAD Map 3D je předním řešením pro tvorbu a správu prostorových dat. S využitím technologie Feature Data Object (FDO) založené na otevřených standardech poskytuje AutoCAD Map 3D 2010 přímý přístup k nejčastěji používaným datovým formátům v oblasti designu a GIS a umožňuje využívat softwarové nástroje AutoCADu pro tvrorbu a editaci širokého spektra prostorových informací. Pro účely správy a prezentace projektů v oblasti infrastruktury integruje AutoCAD Map 3D 2010 různorodá vektorová, rastrová a popisná data do jednotného CAD prostředí.

AutoCAD Raster Design rozšiřuje funkčnost softwaru AutoCAD a produktů postavených na platformě AutoCAD tím, že umožňuje konstruktérům a návrhářům využívat naskenovaných papírových výkresů, map, satelitních snímků, leteckých fotografií a podobných digitálních zdrojů v rámci jejich každodenních činností s produkty Autodesk. S tímto nástrojem mohou uživatelé snadno transformovat papírové podklady do digitální podoby a následně je integrovat do infrastrukturních projektů.

Obecný CAD

 • AutoCAD
 • AutoCAD LT

AutoCAD - je jednou z nejpoužívanějších CAD aplikací ve světě vůbec a představuje standard pro navrhování a konstruování ve 2D i 3D. V nejnovější verzi této aplikace naleznete spoustu vylepšení, užitečných funkcí, řada nástrojů prošla zjednodušením a tvorba ve 3D prostoru je mnohem snadnější. Další informace najdete na stránkách http://www.autocadlt.cz/autocad.

 AutoCAD LT je celosvětově nejprodávanější software pro 2D projektování a konstruování. Nová verze obsahuje řadu vylepšení, byly přidány nové nástroje pro kreslení ve 2D a editaci objektů, nově je podporována i práce s PDF soubory. Díky plné kompatibilitě s formátem DWG poznáte, jak účinný proces navrhování může být. AutoCAD LT je dostatečně jednoduchý pro nové uživatele CAD a vyhovuje potřebám profesionálních týmů i občasným uživatelům.

Hardware pro oblast CADu

 • pracovní stanice
 • mobilní pracovní stanice
 • tisková řešení
 • 3D polohovací zařízení

Pracovní stanice Hewlett Packard sjednocují a optimalizují nejmodernější technologie procesorů, pamětí, grafiky a úložišť. Podrobnosti o jednotlivých řadách

 Pracovní stanice DELL Vyspělá technologie; průmyslová 3D grafika; tvorba digitálního obsahu; náročné technické a vědecké výpočty; komplexní vícevláknové nebo multi-taskingové aplikace. Pordobnosti

Pracovní stanice Fujitsu Siemens s vícejádrovým procesorem Intel® Core™ nebo Intel® Xeon® , Originální Windows® 7 Professional, podpora profesionálních grafických karet nejvyšší třídy, plná vzdálená správa systému pomocí iAMT 6.0 bez nákladů navíc, konfigurace s certifikáty ENERGY STAR® . Podrobnosti

Mobilní pracovní stanice Hewlett Packard EliteBook Přenosný úctyhodný výkon: pokročilá grafická karta kalibrovaná pro pracovní stanice a výkon s displejem HD s úhlopříčkou 15,6" nebo 17“ a integrovanou numerickou klávesnicí ve vysoce mobilním a odolném designu. Podrobnosti o modelech

 Mobilní pracovní stanice DELL Tvořte, analyzujte a navrhujte kdekoli pomocí systémů s výkonem výjimečných pracovních stanic a mobilitou notebooků. Podrobnosti o modelech

 Plottery Hewlett Packard Pro profesionály, kteří chtějí tisknout vysoce kvalitní a odolné technické výkresy, velkoformátové mapy, plakáty, fotografie, zkušební tisky či reprodukce uměleckých děl. Podrobnosti

3D polohovací zařízení - ovladačem umožňuje s modelem intuitivně otáčet, přibližovat, pohybovat jím, prohlížet jej tak, jak to děláte v reálném světě. Pravou rukou, tj. myší ovládáte vlastní program a druhou rukou (s ovladači Space) řídíte v průběhu práce pohled na model a jeho zvětšení. Podrobnosti

Již od roku 1992 se zaměřujeme na dodávky CAD software, příslušného hardware a služeb s vysokou přidanou hodnotou zákazníkům z oblasti strojírenství, stavebnictví a infrastruktury.

U svých zákazníků pracujeme jako systémový integrátor – realizujeme vše, co je třeba pro realizaci a bezproblémový provoz konstrukčních pracovišť – od rozboru potřeby vhodného CAD software a hardware, přes realizaci jednotlivých pracovišť, serverů a zařízení pro tiskové výstupy, až po každodenní služby spojné s provozem, školením a poradenstvím.


Nejste spokojeni se službami vašeho správce sítě? Vyplňte své jméno a tel. číslo a my Vám zavoláme…

© 2011 ROOT, všechna práva vyhrazena
Tvorba www stránek: NETservis s.r.o.