Stále poukazujeme na bezpečnostní hrozby, kterým denně čelí každá firma i státní správa. Že je potřeba mít dostatečnou úroveň zabezpečení, protože bez ní jsme prostě nahraní.
Nyní nás zaujal článek, kde se dozvíte, jak dopadla studie se zaměřením na aktuální bezpečnostní rizika spojené s prací na Home Office, trendy v útocích a obraně a bezpečnostní priority podniků a organizací pro letošní rok.
Věříme, že Vám tento článek přinese zajímavé informace.
Redaktor: František Doupal, RMOL.CZ
10.6.2021
Téměř 80 % podniků oslovených v průzkumu zaznamenalo počítačové útoky v souvislosti se zvýšeným počtem zaměstnanců pracujících z domova, což odhaluje zranitelnosti v tradičních bezpečnostních technologiích a postupech.
Studie Global Security Insights zkoumá aktuální bezpečnostní prostředí, trendy v útocích a obraně a bezpečnostní priority podniků a organizací pro letošní rok. Mezi hlavní zjištění studie patří:
Pandemie a přechod na práci na dálku bezpochyby změnily povahu hrozeb. Bezpečnostní týmy proto musí transformovat své kyberbezpečnostní strategie, aby si udržely náskok před útočníky. Pozornost se v nadcházejícím roce musí zaměřit na zlepšení přehledu o všech koncových zařízeních a pracovních zátěžích, reakci na opětovný vzestup ransomware, poskytování bezpečnosti jako distribuované služby a zavedení přístupu inherentní, primárně cloudově zaměřené bezpečnosti.
„Regionální rozdíly vidíme zejména v přístupu k zajištění bezpečnosti. Jedním z nich je například výraznější podceňování celkového rizika kybernetických útoků. CEO v našem regionu řadí kybernetické hrozby až na 4. až 5. místo v žebříčku nejdůležitějších rizik, zatímco v západní Evropě jsou kybernetické hrozby vnímány jako riziko číslo 1,“ doplnil Ivan Svoboda. „Tento přístup pravděpodobně vyplývá ze stále rozšířeného přesvědčení, že firmy a organizace v České republice nejsou zajímavým cílem pro útočníky. Statistiky nicméně ukazují, že tyto předpoklady jsou mylné, přičemž většina útoků v ČR je vedena na menší a střední firmy. Ukázkovými příklady jsou incidenty z období pandemie, které na několik dnů či týdnů vyřadily z provozu nejen velké firmy, ale také řadu těch menších.“
Zdroj: („RMOL.CZ“ ze dne 10. 6. 2021, redaktor: František Doupal, RMOL.CZ, zdroj: VMware)