Copilot – už jste o něm slyšeli?

Jestli Vám tento záhadný název zatím nic neříká, pak vězte že Copilot pro Microsoft 365 je sofistikovaný nástroj využívající umělou inteligenci, který kombinuje výkon velkých jazykových modelů (LLM) a aplikací Microsoft 365.

Co k jeho použití potřebujete:

Pro jeho používání je nutné vlastnit základní licenci Microsoft 365. V současné době je dostupný v několika světových jazycích, brzy by měly být přidány další, včetně češtiny. Copilot můžete využívat na svém počítači, ale i v mobilním telefonu.

K čemu slouží:

Jedná se o AI pomocníka pro každodenní život, který Vám významně usnadní práci a ušetří čas. Z dodaných podkladů za Vás vypracuje požadovaný úkol, ať už se jedná o zpracování textů, prezentací, obrázků nebo tabulek. Copilot pracuje společně s vámi, je zabudován do aplikací Microsoft 365, které denně používáte – Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams a další – a umožňuje uvolnit kreativitu, odemknout produktivitu a zvýšit úroveň dovedností. 

Copilot jedinečným způsobem zahrnuje kontext a inteligenci webu, vaše pracovní data a to, co právě děláte na svém počítači, aby vám poskytl lepší pomoc.

Zahrnuje navíc zabezpečení, ochranu soukromí, dodržování předpisů a odpovědnou umělou inteligenci, která zaručuje, že veškeré zpracování dat probíhá v prostředí Microsoft 365.

Můžete tedy chatovat pomocí textu, hlasu i obrázků, využívat GPT, vytvářet vlastní obrázky nebo shrnutí dokumentů a webových stránek. S Copilotem můžete také vytvářet krásné prezentace nebo snadno připravit analýzu a vizualizaci dat.

Copilot zásadně změní způsob, jakým lidé pracují s umělou inteligencí a jak umělá inteligence pracuje s lidmi. Stejně jako u každého nového modelu práce i zde je třeba se učit – ale ti, kteří tento nový způsob práce přijmou, rychle získají náskok.

Zdroj: Reseller Magazine, Microsoft

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře a nebudou předány třetí osobě. Zásady zpracování osobních údajů