(+420 585 344 056)

Pandemie, panika, práce z domova

pátek 20. března 2020

17:34

V čase pandemie viru Covid19 se ukazují nejrůznější nedostatky ve strategii, řízení a plánování. Kdo nemá  cíl, nemá ani plán jak k němu dojít a netuší jakou strategii zvolit. Tak jen ve zmatku křičí a šíří paniku místo klidu, který je tak potřebný aby lidé mohli s chladnou hlavou sami vyhodnotit situaci a nedělali zbytečné chyby.

To bohužel zažíváme na vlastní kůži v těchto dnech, kdy se na nás hrne hromada informací z medií, ale téměř všechna prohlášení jsou jen dalším úderem na poplach a jen dále prohlubují chaos a paniku.

Jedním z faktorů, které budou hrát velmi významnou roli v tom jaký bude svět až epidemie odezní bude stav ekonomiky.

Cílem vedoucích pracovníků všech firem a organizací by mělo být udržet co nejvíce zaměstnanců aktivních, což přispěje nejen k lepšímu stavu jejich bankovního konta, ale také k jejich psychické pohodě.

Práce z domova se tak stává nutností pro drtivou většinu firem. Jistě počítač či Notebook si může každý domů odvézt, ale    aby mohl efektivně pracovat, potřebuje komunikovat s kolegy a mít přístup k informacím, které jsou na firemních serverech.

A tady se ukazuje kde je připraven a investoval do nových technologií, ten dnes má méně starostí a větší jistotu, že jeho zaměstnanci budou produktivní podobně jako při práci za časů klidu a míru.

Kdo si myslel, že investování do technologií je jen vyhazování peněz, nyní se narychlo a bezradně pídí po tom kdo mu problém vyřeší. Jistě, vždy se nějaké řešení najde, ale POZOR aby si tím nezpůsobil možná ještě větší škody, obdobně jako tomu bylo třeba v nemocnici Benešov, nebo v OKD.

Zpřístupnit data z firemních serverů znamená otevřít brány a pustit tam zaměstnance z venku, ale pokud nebude u brány stát hlídka v podobě inteligentního systému a nad daty nebude neustálý dohled bystrého oka v podobě umělé inteligence (člověk to neuhlídá) , průšvih je na tu než bys řekl švec.

Máte-li potřebu zajistit pro svoje zaměstnance Home OFFICE a chcete mít klidné spaní, neváhejte a kontaktujte nás.

Naše zkušenosti jsou vám k dispozici a udržíme váš business nad vodu.

Team ROOT IT s.r.o. = specialista na IT a bezpečnost malých a středních podniků.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře a nebudou předány třetí osobě. Zásady zpracování osobních údajů