(+420 585 344 056)

Umělá inteligence předběhla světovou zdravotnickou organizaci WHO

Umělá inteligence předběhla světovou zdravotnickou organizaci WHO i Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), Tyto instituce informovaly o epidemii zvláštních zápalů plic ve Wu-chanu 9, respektive 6 ledna 2020.

Ovšem umělá inteligence BlueDot varovala před situací ve WuChanu již 31.12.2019. Její hlas ale zatím není ve světě slyšet. BlueDot využívá k monitorování epidemií algoritmus, s jehož pomocí prohledává zpravodajství v celkem 65 jazycích, sleduje oficiální prohlášení a analyzuje i další zdroje informací. Výstupem inteligence BlueDot jsou varování pro zákazníky platformy, aby se vyhnuli rizikových oblastem, jako byl v tomto případě Wu-chan.

V uplynulém roce se využití umělé inteligence uplatňuje stále více v nejrůznějších oblastech a bude tomu tak i nadále. Investovat do ní plánuje i 60% českých firem.

To že nás bude stále častěji překvapovat co nového umělá inteligence dokáže je jisté, jen doufejme, že to budou příjemná překvapení. Protože o její využití se budou snažit zcela jistě i ti na druhé straně našich Firewallů.

Použito zdroje z článku na serveru OSEL.CZ

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře a nebudou předány třetí osobě. Zásady zpracování osobních údajů